Energetyczne kolory w kuchni

Wiosna lub wakacje to dobry czas na zmiany. Remonty, metamorfozy lub całkowite przeobrażenia swojego mieszkania pod względem wystroju. Kuchnia jest takim miejscem, gdzie przebywa się sporo czasu. Jeśli jest przytulna to się nie chce z niej wychodzić podczas długich zimowych wieczorów, popija się w niej herbatę, rozmawia z resztą domowników lub z zaprzyjaźnioną sąsiadką. Warto zatem zadbać by to pomieszczenie faktycznie było wygodne i jednocześnie miłe dla oka.

nowoczesna_kuchnia_i_modne_kolory_600x0_rozmiar-niestandardowyJednym z pomysłów na odważna aranżację jest zastosowanie samych energetycznych lub jaskrawych kolorów. Jest to niebywale ogromna dawka pozytywnej energii. Jednak trzeba tutaj być również niezwykle ostrożnym, ponieważ można łatwo przesadzić, i wnętrze zamiast przyjemne stanie się wręcz rażące i męczące dla każdego kto będzie przebywał w nim więcej niż piętnaście minut.

Do jaskrawych kolorów należą przede wszystkie neonowe żółcie, zielenie czy pomarańcze. Fakt, że niektórym bardzo podobają się takie odcienie i mogą być one nawet przedawkowane, a ktoś kto je lubi się nimi nie zmęczy. Mimo wszystko trzeba patrzeć również na resztę domowników, którym taka ilość jaskrawości może już przeszkadzać. Dlatego opłaca się iść na kompromis, by dawkować je w odpowiednich proporcjach przy szalonych dodatkach jak zegar na ścianę, wzorki na zasłonkach czy zastawa stołowa bądź sprzęty kuchenne.

Innym tematem są kolory energetyczne. Tutaj za nie uchodzić będą wszelkie czerwienie oraz oranże. To one nadają najwięcej pieprzu i motywują do działania. Oczywiście będzie ogromna różnica między ciemną czerwienią a jasną i dość rażącą w oczy, dlatego powinno się skupić na konkretnych odcieniach, wśród których czujemy się najlepiej. Mimo, że niebieski jest kolorem chłodnym, a zieleń teoretycznie uspokaja, to również one w mocnym nasyceniu dadzą kuchni pełną moc.

: :